Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
IŞIL AZAZ

Işıl AZAZ

1985 yılında 9 Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuarı Opera ve Konser şarkıcılığı bölümünü kazandı. 6 yıllık eğitiminin ardından 1992 yılında mezun oldu. Aynı yıl Temmuz ayında Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü´nün açmış olduğu sınavı kazanarak solist sanatçı olarak göreve başladı. Birçok konser ve opera eserlerinde rol aldı.


Başlıca görev aldığı eserler;

Yunus Emre Oratoryosu, Sesleniş Oratoryosu, Mevlana Oratoryosu, İlahilerle Senfoni, Cumhuriyet Kantatı, Van Gogh, Ali Baba ve Kır Haramiler (Ayşe), Tosca (Tosca), La Boheme (Mimi), I Pagliacci (Nedda), Aleko (Zemfira), Hoffmann´ın Masalları (Antonia), Figaro´nun Düğünü (Contes),Aşk-ı Memnu (Bihter), Yusuf İle Züleyha (Züleyha), Madama Butterfly (Madama Butterfly),Gianni Schichi (Lauretta), Carmen (Michaela)


GALERİ