Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ÖZLEM GÜLSÜM ÖZGEN OVACIKLI

MEZUN OLUNAN OKUL VE EĞİTİMLER :

1984 - Kadiköy Belediye Konservatuarı yarı zamanlı Bale Bölümü


İ.Ü. Devlet Konservatuarı


KARİYER VE İDOB'A GİRİŞ YILI

Çağdaş Bale Topluluğu


1997 İDOB


Dilek Evgin Dance Project / '' Dialog'' ve'' Yol '' adlı eserlerde dans etti


Hülya Aksular / İstanbul eserinde - Asistanlık


2004 yılı itibari ile Beyhan Murphy ile çalışmaya başladı. Yurt içive yurt dışı festivallere katıldı, proje asistanlığı yaptı


2010-2011 / 2011-2012 MDT -İst


2012 İDOB


ÖDÜLLER , DANS EDİLEN BAŞLICA ESERLER :

Don Kişot, Kuğu Gölü, Uyuyan Güzel, Gün Doğarken ( Emrivaki, Ara Danslar Ara Nağmeler), Carmina Burana, Üç Bale ( Sonkiüçdört,Eski Şarkılar), Ferhat ile Şirin, Fındıkkıran, Üç Bale ( Çekmeceler ) , Bolero, Ağır Roman, Üç Bale ( İçimdeki Hüzün ), Güldestan, Dört Bale ( Circle Of Fifths, Concerto Barocco ), Giselle, La Bayadere, Kamelyalı Kadın, Hüsn - ü Aşk'a Dair, Creatures, Hurrem Sultan v.b.


MDT-İst 'de dans ettiği eserler ; Seyahatname 2, Şehir ve Orman, Barbaros


ÇALIŞTIĞI KOREOGRAF VE REPETİTÖRLER :

İstanbul Devlet Opera ve Balesi bünyesinde birçok önemli Türk ve yabancı koreografla çalıştı; Aysun Aslan, Geyvan Mc Millan, Uğur Seyrek, Beyhan Murphy, Selçuk Borak, Yuri Grigorovich, Christopher d'Amboise, Uwe Scholz, Youri Vamos, Patrick de Bana,İnaki Azpillaga v.b.


GALERİ