Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
MÜGE GÜLEŞEN

1993 yılında H.Ü.Devlet Konservatuvarı bale bölümünün on senelik eğitim sürecini dokuz yılda sınıf atlayarak lisans seviyesinde tamamladım. M.D.T. de profesyonel dans hayatıma başladım.Kuruluşundan bu yana M.D.T. de Türk -yabancı konuk eğitmenler ve koreograflarla çalışarak geniş bir repertuar edindim. '' Islington Arts Factory'' ve'' Rambert Dance Company'' nin yaz kurslarına katılarak workshop çalışmalarında bulundum.''Dans Platform 1'' e ''Uğur'' adlı koreografimle katıldım. Devrim İleri Tozkoplaran ile '' M.D.T. Yeni Kuşak'' adlı projesi için koreografisini yaptığımız ''Hala'' adlı eserimiz D.O.B. ''M.D.T 2. Türk Koreografları'' programında yer aldı.


2007 ylında Garage İstanbul 'da ''Rastgele'' adlı projede yer aldım. D.O.B. si 2008-2009 ;2009-2010 sezonlarında M.D.T. Sanat direktörü yardımcılığı görevinde bulundum.M.D.T.İst in açılış projesi olan ''Seyahatname 2 ''adlı eserde koreografi asistanı ,dansçı ve eğitmen olarak görev aldım.Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans bölümünde dans laboratuvarı ve koreografi dersleri veriyorum . Halen ,M.D.T.(İstanbul ) - M.D.T.(Ankara ).dans koreografi asistanı,repetitör,eğitmen ve dansçı olarak çalışmalarıma devam etmekteyim.


DANS VE KOREOGRAFİ :

-Mark Baldwin '' 3 Kısa Parça'' -Amanda Miller ''Göksel Devinimlerin Nedeni'' -Ashley Page '' Seyyar Bir Şölen' -Samuel Wuersten ''Kah İçerde Kah İçerde'' -Michael Popper '' Daha anlaşılır bir dünya için sanat '','Ankara'da Alice' Görev aldığım yurtdışı turne ve festivallerden bazıları : İsrail Natanya ve Tel-Aviv - Festival Of Art -1994 A.B.D. Houston - İnternational Festival - 1995 Gürcistan Tiflis ,Batum -1996 Mısır Kahire - 1997 Fransa - Lyon Dance Bienal - 1998 Almanya Berlin -Grenzenlos Fest. - 1998 Hollanda Dordrecht -1999 İngiltere Londra -2000 Bahreyn - 2001 Hollanda Den Haag - Hollanda Dance Fest. -2001 Bosna -Hersek Sarayevo, Mostar -2002 Kazakistan Almata - 2002 Özbekistan Taşkent - 2002 Yunanistan Volos Modern Dance Fest. - 2005 Makedonya Üsküp İnternational Dance Council -2005 Almanya Bonn - Bienale Bonn- 2008 Almanya Frankfurt -2009 Almanya-Bonn-Biefelt 1998 İngiltere,London-Linburry Royal Opera -2006 Fas Volubilis Art Festival-2006 Arnavutluk Durres -Arnavutluk Dans Buluşması-2008 Çin,Pekin Shangay-Güldestan Bosna Hersek Sarayevo -Sarayevo Kış Festivali 2012Çin,Pekin Shangay - Çin Türk Kültür Yılı Gala Gecesi-2013 -Beyhan Murphy '' Biz'' , ''Doruk '', '' Rondo A la Turca ,''Post'', ''Afife'' ,''Seyahatname'' ,Şehir Orman'' ,''Güldestan'',''Muhabbet'' ,Seyahatname 2 -Richard Alston '' Prelude & Fugue'' -Matthew Hawkins'' İnsan ve Deniz'' -Annabelle Lopez Ochoa '' Satie'' '' İn Fusion İn '' - koreograf asistanı '' Noucturne '' koreograf asistani -Binnaz Dorkip ''Gelen '' ,''Hars'' ,''İçiçe'' ,''Avaz'' -Yasemin Erkan '' Kalkın Gidelim' -Nicholas Rowe '5Kent' -Paul Clayden 'Kimya' -Mehmet Balkan 'Memleketim' -Barak Marshall 'Shoshana'nın Balkonu' -Marco Cantalupa&Katarzyna Gdaniec 'Acelesi Yok,Gerçekten' -Bürge Kayacan 'Saydam' ,'Kontrol' -Devrim İleri Tozkoparan 'Kimlik' 'Anı Toplayıcısı' - koreograf asistanı ,dansçı -Özgür Adam İnanç 'Yaşam Ağacı'' -İhsan Bengier 'Edim' -Didem Ertan '' Dar 'Alan'' -Alpaslan Karaduman '' Portatif '' -Selçuk Göldere '' Bahar Ayini'' -H.Henning Paar ''Bir Yaz Gecesi Rüyası '' -Özgür Adam İnanç '' Arda Boyları '' -Roberto Scafati '' Gündüz Gece''