BENGİ ZEYNEP SEYMEN
1973 yılında Ankara'da doğdu. 1984-85 döneminde Ankara Devlet Konservatuvarı Bale bölümüne girdi. Konservatuvar eğitiminden sonra 1991 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesinde çalışmaya başladı. Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Çocuk Balesinde eğitmenlik yaptı. 2004 yılından itibaren İstanbul Devlet Opera ve Balesinde çalışmaya başladı. Devlet Opera ve Balesinin düzenlemiş olduğu yurtiçi ve yurtdışı birçok turnede görev aldı. Bugüne kadar sahnelenen birçok opera, operet ve bale eserinde dans etti.
DANS ETTİĞİ BAŞLICA ESERLER:
Aida
Orfeo ve Euridice
Prens İgor
Carmina Burana
La Sylphide
Uyuyan Güzel
Yedi Güzeller
İstanbulname
Korsan
Şımarık Kız
Mevsimler
La Bayadere
Kamelyalı Kadın
Üç Silahşörler
Giselle
Kuğu Gölü
İstanbul
Dört Duvar
Fındıkkıran
Don Kişot
Emrah ile Selvihan
Çeşmebaşı
Romeo ve Juliet
Eros ve Thanatos
Medea
Concerto
Aşk ve Barış
Zaide