Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Göbekli Tepe
AYTEN TELEK

AYTEN TELEK

1998 yılında Mimar Sinan Universitesi Devlet Konservatuarından Opera-Şan eğitimini Lynn Trepel Çağlar ile yaparak mezun oldu.1998 yılında Istanbul Devlet Opera ve Bale´sinde korist sanatçı olarak çalışmaya başladı.2008 de solist sanatçı kadrosuna geçti.


2008 yılından itibaren icra ettiği çeşitli roller;

Norina,Euridice,Susanna,Miss Jessel,Adriana Ferraresi,Adina,Sultanja, Donna Eleonora.


İstanbul Devlet Opera Orkestrası,İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası,Kopuzlar Oda Orkestrası,Şişli Belediyesi Senfoni Orkestrası,Diagonal İstanbul,Toonkunst Leiden Senfoni Orkestrası ile çeşitli konserler yaptı.


AYTEN TELEK

Ayten Telek was graduated from Istanbul Mimar Sinan University, studying singing with Lynn Trepel Caglar between the years 1992-1998.


In 1998, she was a chorist at Istanbul State Opera Chorus,at the same time she also performed Norina,Eurydice,Frasquita,Gianetta,Papagena,Contessa Ceprano,Aufseherin,Yvette.


In 2008 she became a resident soloist of Istanbul State Opera. In 2007 she sang the Greaa Mess C minor of Mozart with Toonkunst Leiden Symphony Orchestra ,conducted by Wim van Herk in Marmaris Antique Amphitheatre. In 2008 she sang with Sisli Symphony Orchestra in Lütfü Kırdar Congress and Exhibition Hall in Istanbul. In 2009 she sang the Bach Cantata BWV 209 in General Consulate of Federal Republic of Germany in Istanbul with Diagonal Istanbul.


The same year, she sang F. Durante Magnificat and E. D'Astorga Stabat Mater in St. Espirit Cathedrale in Istanbul with Kopuzlar Room Orchestra, conducted by Kevork Tavityan.


During the season 2009-2010, she will keep playing Norina and Eurydice as well as her new role Susanna.