Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
DENİZ ERDOĞAN LİKOS

İstanbul'da doğan sanatçı, orta öğreniminin ardından 1988 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Şan bölümüne girdi. Eğitimini Prof. Yıldız Dağdelen ile sürdüren sanatçı, 1995 yılında sahne sanatları bölüm birincisi olarak mezun oldu.1998 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesinin açtığı kadro sınavını kazanarak koro sanatçısı oldu. İlk solo rolünü 2003 yılında aldı.2007 yılında, göstermiş olduğu başarılı performanslar değerlendirilerek solist sanatçı oldu. Halen bu kurumda solist sanatçı olarak görevine devam etmektedir.


Sanatçının bugüne dek yorumladığı roller

G.Puccini-Madame Butterfly operası Suzuki


W.A.Mozart-Sihirli Flüt operası Zweite Dame


G.Bizet-Carmen operası Mercedes


G.Verdi-Othello operası Emilia


G.Verdi-Macbeth operası Dama


L.Janacek-Jenufa operası Richtarka


G.W.Gluck-Orphee&Euridice operası Orphee


J.Offenbach-Hoffmann'ın Masalları Nicklausse


F.Lehar-Şen Dul opereti Valencienne


Selman Ada-Ali Baba ve Kırk Haramiler Zeynep


Serdar Yalçın-Folklorama


Yalçın Tura-Sevmek Nedir Servet


G.Rossini-La Cenerentola Tisbe


Bunların yanı sıra yurtiçi ve yurtdışında konserler veren sanatçı, İstanbul Senfoni Orkestrası ile A. Dvorak'ın Stabat Mater, Klaus Langrock ile J.S.Bach'ın Johannespassione, AG 34 korosu ile F. Durante'nin Magnificat ve E.d'Astorga'nın Stabat Mater eserlerini seslendirmiştir.


GALERİ