Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
AYŞE FİDANLIK

1973 yılında Ankara'da doğdu. 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü'nü bitirdi. Aynı yıl Ankara Devlet Opera ve Balesi Bale Bölümü'ne girdi. 1995 yılında Ossokko'da yapılan bale yarışmasına katıldı. 1998 yılında Almanya'nın Leipzig kentinde koreograf Uwe SCHOLZ ile iki yıl çalıştı. Fındıkkıran, Kuğu Gölü, Hırçın Kız, Şımarık Kız, Vivaldi-Serenad, Carmina Burana, SYNC, Anna Karenina, Uyuyan Güzel, La Corsaire, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Carmen, Üç Silahşörler, Spartacus, Tangoplus, Beethoven No.7, Guguk Kuşu, La Sylphide, Yedi Güzeller, Don Kişot, La Bayadere, Kamelyalı Kadın, Bolero, Giselle, The Chairman Dances, The Magnetic Fields, Turnpike, Mavi Gözlü, Dev eserlerinde Solist ve Baş Dansçı olarak görev aldı.

2008 yılında aktif dans hayatını bitirdi. 2010 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde Repetitör olarak çalışmaya başladı. 2015 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde Başkoreograf vekili olarak göreve başladı.

Aynı zamanda Armağan DAVRAN ile Volkan ERSOY'un Koreografi Asistanlığını yapmaya devam etmektedir. Asistanlığını yaptığı eserlerin arasında Notre Dame’ın Kamburu, Piri Reis, V.Murad, Uyuyan Güzel, Danzon, Romeo & Juliet bulunmaktadır.

Halen Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü’ndeki görevine devam etmektedir.


GALERİ