Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
SANEM SUBAYGİL

Ankara'da dogdu. H.U. Ankara Devlet Konservatuvari Bale Bolumune girdi. Kayyum Yakubov, Muride Aksan, Efza Topcu, Sadan Aydemir, Irina Ilicova, Viladimir Tolstuklin, Medea ve Nukri Magalasvili ile calisti. 1992 yilinda mezun oldu. Ayni yil Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde Bale Sanatcisi olarak calismaya basladi. 1992-1993 yillari arasinda Devlet Opera ve Balesi bunyesindeki Cocuk Balesi´nde egitmenlik yapti.


1994-1998 yillari Haziran-Eylul aylari arasinda Amerika'da (Beveryl Hill's High School) un yaz kurslarinda Ingilizce dil egitimi aldi, 1995 yilinda ayrica Ankara'da Istituto Italiano Di Cultura'da Italyanca dil egitimi aldi. 2003 yili Haziran-Eylul aylari arasinda Amerika'da (Seattle'da) Pasific Nortwest Ballet'de Marissa Albee, Bruce Wells ve Dane Holman'in bale derslerine katilarak egitim aldi.


Eylul 2006- 2011 yillari arasinda Bilkent Universitesi'nde Arjantin Tango ve Latin Danslari (esli danslar) derslerinde Sayin Prof.Dr. Barbaros Tansel'in asistanligini da yapti, 2012 yilindan itibaren Bilkent Universitesi´nde esli danslar derslerini vermektedir


Istanbul Uluslararasi Bale Yarismasi'nda Artistik Direktor Nilay Yesiltepe Gungor'un asistanligi´ni yapmistir


Rol aldigi eserlerin bazilari: Duvarlar, Bulutlar Nereye Gider, Sentetik,Yoz Dongu, Aida, Ates Kusu, Tangomania, 1/2 = 2/1, Serenade, Restless Vision, Carmina Burana, Concerto, Medea, Findikkiran, Romeo ve Juliet, La Bayadere, Kugu Golu, Les Sylphides, La Sylphide, Uyuyan Guzel, Budala, Cinderella, Don Quixote, Anna Karenina, Hircin Kiz, Chairman, Üç Silahsörler, Concerto Barocco, Turnpike, Paquita, Kasimir's Colours, Carmen, Spartacus, Simarik Kiz, La Corsair, Yedi Guzeller, Giselle, In Light And Shadow, Mozart Senfoni, Just One Of Those Things, Beethoven, Bir Yaz Gecesi Ruyasi, Sync, Carmina Burana, Giselle, Backstage, Ahestebeste, This is Your Life, Ballet Tango, Üç Silahşörler, Notre Dame'ın Kamburu, V. Murad, Uyuyan Güzel, Amazonlar


Halen Ankara Devlet Opera ve Balesi´nde Solist Bale Sanatcisi olarak dans etmekte, ve 2010 yılından itibaren Repetitörlük çalışmalarını da yürütmektedir.


Repetitörlük yaptığı eserler;


- Aida, Tannhauser, Rusalka (Opera).


- In Light And Shadow, Üç Silahşörler, Notre Dame´ın Kamburu, V. Murad (Bale).


Bale Sanatçılığının yanı sıra; 2012/2013 Sanat Sezonundan itibaren Bale Başkoreograflığında Bale İdari Koordinatör Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.