Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Göbekli Tepe

KONU

Merhaba ! Çocuklar arasında yapılan bir araştırmaya göre, sihir nedir diye sorulduğunda, çocukların büyük bir bölümü, sihri onlara mutluluk verecek, bilinmeyen bir dünya olarak tarif etmişler. Bu tanımdan yola çıkarak çocukların bilmedikleri onları mutlu edecek sihirli bir dünyayı anlatmaya karar verdik. Aslında hepimizin gerek neşeli gerek üzgün anlarımızda bazen de hiç bir şey düşünmeden ziyaret ettiğimiz bir sihirli dünya bu. Müzik hepimizin hayatında bir şekilde vardır. Amacımız: Çocuklarımıza çoksesli müziği tanıtarak, evrensel müziği, operayı, baleyi sevdirebilmek; buradan hareketle yola çıktık, çocuklarımıza operanın, balenin ve klasik müziğin sihirli dünyasını anlatmaya çalıştık; oyunumuzun sonunda çocuklarımızın o pırıl pırıl beyinlerinde evrensel müziğin ne olduğu ve nasıl sihirli bir güçle bizi sararak mutlu ettiği konusunda küçük bir iz bırakarak, yarınların müzisyenlerinin ve izleyicilerinin yetişmesini sağlamaktır.


A survey had been conducted among children and they had been asked 'What is magic?', and most of them defined magic as a mystic thing that brings in happiness. Thus we decided to tell them about a magical world that they do not know about and that will make them happy. As a matter of fact this is a magical world that we visit either when we are happy or when we are sad; and we sometimes visit it without thinking of anything. Music is there in a way, at the life of each one of us. Our purpose is to introduce the polyphonic music to the children and make them love the universal music, opera, and ballet. This is where we started from, and tried to explain our children the magical world of opera, ballet, and classical music with the aim to make them the musicians and the audiences of the future by leaving a little trace at their brilliant minds what is the universal music and how can it make us happy with a magical power.


SİHİRLİ DÜNYA

VİDEOTEMSİL TARİHİ

GALERİ


MEDYA YANSIMALARI