Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Troy Çanakkale

KONU

Sevgili arkadaşlar;

ÖYLESİNE BİR DİNLETİ, operanın yaygınlaşmasına yönelik hazırlanmıştır. Opera gibi çok geniş boyutları olan bir sanat olayını, yalnızca bir dinleti süresinde yeterince anlatamayacağımızdan, hiç değilse yaklaşım kurabilseniz diye; şarkılı türkülü bir ortam yarattık sizin için. Günümüz sahne sanatları, çoğunlukla, bir bütün olarak değerlendirilmekte ve sahneler; dans eden, şarkı söyleyen ve oynayan (!) sanatçılarla yeni yeni yapıtlara kavuşmaktadır… Bizde de, yeterince oluşmasını umduğumuz bu tür çalışmalar için ışık tutabildik mi acaba?


AMA En önemlisi, Türk Opera ve Balesi’nin, çağdaş örneklerinin çoğalması dileğini duyurduk oyunlarımızda… ŞİMDİ SİZLERE OLAN ÇAĞRIMIZI YİNELİYORUZ. Gelin, İsterseniz eleştirin, Ama mutlak izleyin, Çoksesli yaşamak adına, Hepinizi operaya bekliyoruz. Yalnızca operaya da değil, BALEYE, TİYATROYA, KONSERLERE, MÜZELERE, SERGİLERE, KİTABA, KÜLTÜRE DAVET EDİYORUZ. Gelin olur mu?


Murat GÖKSUTEMSİL TARİHİ