Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Troy Çanakkale

KONU

'Avrupa'nın gelişmiş müziğinin şimdiye değin dile getirmediği bu duygusallığa, bu daha Güney'e özgü, daha kahverengiye daha yanık tenli duygusallığı dile getirme yürekliliğini gösteren Bizet'ye gıpta ediyorum.' -F. Nietzsche

Carmen karakteri opera tarihindeki kadın kahramanlar arasındaki en renklisi, en pervasızı ve dişi olandır. Çingene Carmen ölümsüz ve karizmatik bir kişiliktir. Güzel ve bir o kadar cazibeli olan Carmen'i bu denli özel kılan onun bağımsızlığına dair acımasız tutkusudur. Her şeyden önce kendi özgürlüğüne âşık olan bu kadın hiçbir erkeğin uzun süre boyunduruğu altına girmek istemez. O nedenle ölümü de cesaretle karşılayarak kaderi kabulleniş öyküsüne trajik bir boyut katar. Hikâyenin nihai gücü Carmen'in cesaretinde ve ölümle yüzleştiğindeki asaletinde yatar.

CARMEN

VİDEOTEMSİL TARİHİ

GALERİ


MEDYA YANSIMALARI