Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Göbekli Tepe

KONU

Dans Ana-Log, MDTist’in 10.sezonunda hem geriye dönüp geçmişine doğru baktığı hemde yüzünü ileriye dönük yaratıcılığa çevirdiği bir program.


Dans Ana-Log kavramı hem analog müzik tanımına işaret ediyor hemde ingilizcede ‘günlük, seyir defteri’ anlamına gelen log kelimesini ‘ana’ kavramı ile birleştirerek, bu repertuarın MDTist hayatındaki önemini vurguluyor.


Hal, Altıondokuz, Rüya-sal eserleri 10 senelik repertuarın içinden çekilip tekrardan sahnelenen eserler; Heyamola ve Rutin ise MDTistanbul tarafından ilk defa sergilenecek olan eserler.


Elektronika progamının elektronik müziklerinden sonra, analog müziklerle yapılmış eserlerden oluşan Dans Ana-Log’da; Tuluğ Tırpan, Utku Şillier, Tolga Zafer Özdemir gibi müzik insanları ile birlikte; Işıl Bıçakçı, Ebru Cansız, Deniz Özaydın, Evrim Akyay ve Ejder -Deniz Keskin olmak üzere ikinci nesil Türk koreograflarının çalışmaları bulunuyor.


Program beş eserden oluşuyor ve beş eser de farklı dinamiklere ve renklere sahip.


Hem yeni nesil koreografi yaklaşımlarının yansımalarını hem de modern dans tekniklerinin en güzel örneklerini sergileyecek olan Dans Ana-Log programı,aynı zamanda MDT nin 10.sezonunu kutlamasının devimsel bir aracıdır.


DANS ANA-LOG

TEMSİL TARİHİ

DİSTRİBÜSYON

GALERİ


MEDYA YANSIMALARI