Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Göbekli Tepe

KONU

Memleketim eserinde toplumumuzun ortak hafıza deposu olan ve tarih içinden süzülerek gelen zengin bir geleneğin ürünü olan türkülerimiz konu alınıyor. İnsan duygu ve davranışlarındaki derin anlamları hümanistik bir bakış açısıyla ele alan türküler Türkiye'nin ortak kültürel dokusuna bir ayna tutarken Memleketim eserinde de bu ayna sahneden seyircilere kâh lirik, kâh eğlenceli, kâh ironik bir anlatımla dönüyor.

Eserde Anadolu'da yaşayan insanların asırlar boyunca süre gelen duyguları, düşünceleri, yaşamlarının çeşitli görünümleri ve kültürel değerleri türküler üzerinden yansıtılıyor. Türkülerin öyküleri ise çağdaş bir meddah anlatımı ile sanatçılar yoluyla iletiliyor.

Klasik Batı Müziği orkestrasına uygun çok sesli düzenlenen türküler, opera sanatçıları tarafından seslendiriliyor.

Bir uvertür, bir semah, eserin sonunda seslendirilen bir potpuri ile toplam 18 türkünün yer aldığı eserde psikoloji, eğlence, hiciv, milli, geleneksel, söylenemeyeni söyleme, eğitici ve ahlaki gibi işlevleri ile türkülerin eşsiz yol göstericiliği seyirci ile buluşuyor.


MEMLEKETİM

VİDEOTEMSİL TARİHİ

GALERİ


MEDYA YANSIMALARI