Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Göbekli Tepe

KONU

*J.S. Bach - Orkestra Suiti No.3 (Air, Gavot I, Gavot II)/ J. S. Bach - Mi Major Keman Konçertosu/ J.S. Bach - Kahve Kantatı


Öykü on sekizinci yüzyılda Leipzig'de bir kafede geçer...


1.Sahne


Leipzig'de kent meydanındaki kafe henüz dolmamıştır; genç Erzahler tek başına bir masada oturmuş, biricik aşkı Lieschen'a olan aşkının, Lieschen'ın babası Schlendrian tarafından engellendiğini yazmaktadır... Bir süre sonra Lieschen kafeye gelir. Lieschen tam bir kahve tutkunudur; bu nedenle de babası ile sorunlar yaşamaktadır. Sevgililerin görüşmesi yasaklanmıştır. Erzahler bir mektup yazarak garsondan Lieschen'a iletmesini ister; mektupta evlenme teklifi sunulmuştur. Lieschen, kahve içmesine razı olması halinde evlenmeye razı olduğunu cevaben iletir. Baba ise bir süre sonra kafeye girer ve aşıkları yakalar. Kafedekiler şaşkınlık içindedir.


2.Sahne


Lieschen mutluluğunu kurtarmak için babasına kahve içmeyeceğine dair söz verir. Babası da böylece bu aşkı onaylar. Lieschen artık hem sevdiği bir eşe hem de kızgın olmayan anlayışlı bir babaya sahiptir. Erzahler, yazmakta olduğu mektubu mutlu bir sonla, 'Sana kahve ve aşk kokan yuvamızdan sevgilerle' diye bitirir.


KAHVE AŞKI

TEMSİL TARİHİ

GALERİ