Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Göbekli Tepe

KONU

I. PERDE
Kabare yıldızı Sylva Varescu Amerika'ya gitmeden önce bir veda konseri verir. Sylva'nın hayranlarından Feri von Kerekes konserden sonra Sylva için dostlar arasında bir eğlence düzenler. Sylva'ya aşık olan Prens Edwin ordalar.

General Rohnsdorf, kuzini Matmazel Stasi ile evlendirilmek istenen Prens Edwin'i Viyana'ya geri götürmek için Budapeşte'ye gelir. Edwin başından beri bu evliliğe karşıdır. Üstelik evlilik konusunu Budapeşte'de kimse bilmemektedir. ancak, Sylva'nın arkadaşı olan ve Sylva ile Amerika'ya gitmeye hazırlanan Kont Kanscianu (Boni) General Rohnsdorf ile yalnız kaldığında Edwin'in evlilik haberini öğrenir.

Ailesinin aylardır süregelen tüm itirazlarına rağmen Sylva'dan vazgeçmeyen Prens Edwin Sylva'ya evlenme teklif eder. Eylva Edwin'in teklifini kabul edince Edwin sekiz hafta içinde evleneceklerini taahhüt eden sözleşmeyi noter huzurunda imzalar. Sylva artık Amerika'ya gitmeyecek, kısa süreliğine Viyana'ya gitmek zorunda olan Edwin'in dönüşünü bekleyecektir. Edwin mutlulukla Viyana'ya doğru yola çıkar.

Olup bitenlerden habersiz Kont Kanscianu (Boni) geri döndüğünde Sylva ona mutlu haberi verir; Edwin ile evleneceklerdir. Boni Sylva'ya Edwin'i Matmazel Stasi ile evlenmek üzere olduğunu söyleyerek Edwin'in düğün davetiyesini gösterir. Edwin tarafından kandırıldığını düşünen Sylva Amerika'ya gitmeye karar verir.

II. PERDE
I. Tablo
Prens Edwin'in annesi Prenses Marie Luise, Matmazel Stasi ile Edwin'in nişanlarını duyurmak için bir eğlence düzenlemiştir. Sylva'dan uzun süredir haber alamayan Edwin ise umutsuzluk içindedir ve Stasi ile nişanlanmak istemez.

Edwin'i görmek için Boni ile birlikte saraya gelen Sylva, Edwin'den intikam almak amacıyla bir oyun hazırlamış, Boni'yi de bu oyuna ikna etmiştir. Sylva, Boni ile evlilermiş gibi davranarak kendini Kontes Kanscianu olarak tanıtır. Edwin bu evlilik haberiyle deliye dönerken, Boni Matmazel Stasi'yi gördüğü anda ona aşık olur.

Edwin ve Sylva, Stasi ve Boni üzerinden birbirlerini kıskandırmaya çalışsalar da yalnız kaldıkları bir anda aşklarını itiraf ederler. Edwin Sylva'dan Boni'den boşanmasını ister.

Böylece Sylva'nın bir kabare şarkıcısı olduğunu kimse bilmeyecek, herkes onu soylu unvanı olan bir Kontes olarak bildiğinden rahatlıkla evlenebileceklerdir. Bu, ikisinin birlikte mutlu olmalarının tek yoludur. Ancak Sylva, Edwin'in onu gerçek kimliği ile değil de sahte bir kimlikle ailesine kabul ettirmeye çalışmasına çok üzülür. Prenses, yeğeni Stasi ile oğlu Edwin'in nişanını ilan edecekken Edwin başkasını sevdiğini söyler. Edwin, sevdiği kadını soylu bir unvan taşıyan Kontes Kanscianu olarak tanıtacakken Sylva, Edwin'in imzaladığı evlilik sözleşmesini çıkararak gerçek kimliğini açıklar; O, kabare şarkıcısı Sylva Varescu'dur.

II. Tablo
Sylva olanlardan dolayı çok üzgündür. Edwin'in onun Sylva Varescu oluşunu kabullenemediğini düşünmektedir. O sırada içeri Feri girer. Feri, Orpheum Kabare Tiyatrosu'ndaki şarkıcı kızlarla birlikte Viyana'ya turneye gelmiştir. Bu sürpriz karşılaşma herkesi mutlu etse de Feri Syva'nın üzgün olduğunu fark eder. Sylva'yı yeniden sahnelere dönmek için ikna etmeyi başaran Feri, Sylva ile birlikte konser salonuna gider.

Sylva'yla konuşmak için gelen Edwin, Boni'yi görünce olanların hesabını sormak ister. Boni, Sylva ile oynadıkları evlilik oyununu itiraf ederken Prenses Edwin'i bulmak için gelir.

Edwin annesi ile karşılaşmak istemediği için saklanırken, Boni Prenses'e Stasi'ye âşık olduğunu ve onunla evlenmek istediğini söyler.

Prenses ile karşılaşan Feri ondan Edwin ve Sylva'ya karşı hoşgörülü olmasını isteyerek kendi hikayesini anlatır. Gençliğinde o da bir kabare şarkıcısına âşık olmuş fakat kadın başkası ile evlenmiştir. Feri'nin anlattıklarıyla Prenses'in hayatında pek çok şey değişecektir.

Boni'yi görmek için gelen Stasi'nin Boni'nin evlilik teklifini kabul etmek için tek bir şartı vardır; Edwin ve Sylva'nın tekrar bir araya gelmeleri.

Boni'nin ise Edwin ve Sylva'yı tekrar bir araya getirmek için müthiş bir planı vardır.


ÇARDAŞ PRENSESİ

VİDEOTEMSİL TARİHİ

GALERİ


MEDYA YANSIMALARI