Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Göbekli Tepe

KONU

Don Quichotte ve sadık yaveri Sancho, küçük bir İspanyol kasabasına gelirler ve burada halk tarafından ilgiyle karşılanırlar. O sırada Dulcinée'nin talipleri ona serenat yapmaktadır. Dulcinée'ye büyük hayranlık duyan ve onu idealindeki kadın olarak gören Don Quichotte, güzel kadına evlenme teklif eden erkeklerin arasına katılmaya karar verir. Kıskanç taliplerden biri Don Quichotte'u düelloya davet eder. Dulcinée araya girer ve Don Quichotte'un kendisine duyduğu aşkı öğrenince, onun aşkını sınamak için Don Quichotte'tan bir istekte bulunur. Gezgin şövalye, Dulcinée'nin kolyesini çalan hırsızı bulup, bahsi geçen kolyeyi ondan geri alarak kendisine getirecektir.


Don Quichotte and his faithful squire Sancho, ride into a small Spanish town and are met with cheers, while in town, Dulcinée’s suitors are serenading her. Worshipping Dulcinée as his ideal woman, Don Quichotte decides to join the admirers. A jealous suitor challenges Don Quichotte to a duel. Dulcinée interferes and upon hearing Don Quichotte’s devotion to her, she gives him a test so he can prove his love: Retrieve her necklace from the thief who took it.


DON QUICHOTTE

VİDEOTEMSİL TARİHİ

GALERİ


MEDYA YANSIMALARI