Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Troy Çanakkale

KONU

Gioachino Rossini’nin (1792-1868) geleneksel Stabat Mater yapısına bağlı kalarak dört solist, koro ve orkestra için bestelediği eser, bütünüyle ilk kez 7 Ocak 1842 tarihinde Paris’te, Théâtre-Italien’in yönetimindeki Salle Ventadour’da seslendirildi. Rossini’nin opera yazmaya son verdiği dönemde bestelemeye başladığı “Stabat Mater” 1831-1841 yılları arasında, 10 yıllık bir süre zarfında tamamlanabildi.

Stabat Mater is a work by G.Rossini (1792-1868) based on the traditional structure of the Stabat Mater for orchestra, chorus and 4 soloists. The Stabat Mater was performed complete for the first time in Paris at the Théâtre-Italien's Salle Ventadour. It was composed late in his career after retiring from the composition of opera. He began the work in 1831 but did not complete it until 1841.

STABAT MATER

VİDEOTEMSİL TARİHİ

GALERİ


MEDYA YANSIMALARI