Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
UMUT CAN ARZUMAN

1997 yılında Ankara'da doğdu. 2006 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesinde Çocuk Balesi bölümüne girdi. 2006-2007 temsil sezonun da Çalıkuşu, Fındıkkıran ve Çizmeli Kedi Bale eserlerinde görev almıştır. 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Klasik Bale Ana Sanat Dalı Bölümü'nü kazandı ve halen Lisans eğitimine devam etmektedir. 2011 yılından itibaren Ankara Devlet Opera ve Balesinde roller almıştır. 2014 yılında Kazakistan-AImata'da ülkemizi temsil etmiştir. 2015 sezonunda Mersin Devlet Opera ve Balesinde Yerli Misafir Sanatçı statüsünde göreve başlamıştır. 2017 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesin'de Yerli Misafir Sanatçı olarak halen görevine devam etmektedir.


Görev Aldığı Bale Eserleri:

Coppelia, Ateşkuşu ve Danzon, Notre Dame'ın Kamburu, Çalıkuşu, Harem, Piri Reis, Çakırcalı Mehmet Efe, Amadeus, Hamlet


Görev Aldığı Opera Eserleri:

Uyuyan Güzel, Kül Kedisi, Yevgeni Onyegin, Ali Baba ve Kırk Haramiler, Köroğlu, Romeo ile Jülyet, Lüküs Hayat, Carmen, Yarasa, Paris Hayatı


GALERİ