Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı
Konservatuar Bale Bölümü Eğitmenler
Angela Bailey,İnci Kurşunlu, Feridun Ulusoy, Geyvan Mc Millen, Beatrice Fenmen, Sonya Aslan, Vladimir Sukanof, Korkmaz Sagatov, Mollye Lake, Travis Kemp,Erhan Ergüler, Duygu Aykal, Duygu Varlıer
Profesyonel Eğitim
1983 - 1992 ( Klasik - Modern) Devlet Opera ve Balesi Ankara
Elena Patova, Sergei Trashenko, Natalia Trashenko, Güzide Noyon, Duygu Aykal,Yuri Viladimir, Valery Panov, Evinç Sunal , Hüsnü Sunal, Altan Tekin
Modern-Çağdaş Dans
Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu Ankara 1992 - 2002
Mark Baldwin, Paul Clayden, Lloyd Newson, Ashley Page, Ben Craft, Michael Popper, Lynn Seymour, Richart Alston, Gary Galbraith, Lutz Forster, Jutta Hell, Dieter Baumann, Nicole Caccivio, Paul Douglas, Karen Potter, Amanda Miller, Reinheld Hoffman, Jan Push, Randy Warshav, Francoise Martin, Beth Corning, Valery Bergman, Apostolia Papadamaki
Eserler ve Koreografları
1983 - 1990
Klasik; 'Deli Dumrul', 'Hıdrellez', 'Saray Eğlenceleri' : Güloya Aruoba, 'Bach Badinerie' : Alfred Rodrigez, 'Budala', 'Romeo & Jülyet' : Valery Panov , 'Esmeralda' ,'Carmen': Nicholas Beriozof , 'Raymonda', 'Fındıkkıran' : Zourab Kikilachvili , Yoz Döngü : Oytun Turfanda, 'Giselle' : Evinç Sunal, 'Şımarık Kız' :E.Sunal - S. Şenel,
1983 - 2015
Modern ve Çağdaş; 'İnsancık' : Duygu Aykal , 'Rondo A la Turka' , 'Sel' , 'Post' , 'Seyahatname' , 'Afife' , 'Şehir Orman' : Beyhan Murphy , 'Kaos' : Geyvan Mc Millen , 'Seyyar bir Şölen' : Ashley Page , ' Prelude & Fugue' : Richart Alston, 'Ankara da Alis' , 'Bach' , 'Şeytan Tüyü', Alice yıldızlar altında : Michael Popper , 'Seni İstemiyorum' : Jutta Hell, Dieter Baumann , 'Kimya' : Paul Clayden, 'Fildişi, Room' : Bürge Öztürk , 'Üç Kısa Parça' : Mark Baldwin, 'Egemenlik Destanı' , 'Stüdyoda Anılar' : Altan Tekin
Katıldığı Festivaller ve Temsiller
1983-2015 yılları arasında Devlet Opera ve Balesi repertuarı eserlerinde dansçı ve koreograf olarak;
İsrail ( Susan Dellal Dans Festivali)
Fransa ( Lyon Dans bienali )
Almanya ( Bonn Biennall, Bielefeld, Berlin Hebel Theatre)
ABD Silikon Dans projesi; ( Houston Festivali , New York, Washington DC, Boston, North Hampton, Martha's Vineyard, Iowa City )
Hollanda ( Hollanda Dans Festivali Amsterdam, Den Haag, Dordrecht)
Birleşik Arap Emirlikleri ( Bahreyn)
İngiltere ( Londra)
Kazakistan ( Almati)
Özbekistan ( Taşkent
Romanya (Bükreş)
Türkiye ( 24 ili kapsayan turneler)
Akademi , Workshop ve Yaz Okulları
1990 1991 Iowa Üniversitesi Dans Departmanında 1 yıl süreli master düzeyinde modern dans ve klasik bale ( 2 dersten derece) ; 'Modern Dans ve Bale' Üniversite Company bünyesinde 'Spring Water', 'Line' ve 'Raymonda' adlı eserlerde dansçı olarak görev almıştır.
1992 - 2002 yılları arasında MDT bünyesinde workshop ve atölye çalışmaları
1999 - 2000 Impulstanz Wien Festival (Viyana)
Koreografileri:
Portatif 1999
Zemin 2000
Mezanin 2001
Darbuka 2001
Room 2002
İmaj 2003
7. Esas 2004
Kayıp Renkler 2006
Bağımlı 2010
Devlet Tiyatroları bünyesinde 1998- 2015yılları arasında Goya, Düşler Yolu, Gazap Üzümleri, Moskova geceleri, Vişne Bahçesi, İnishman'ın Sakatı , Troyalı Kadınlar, Aşkı Memnu, Ayak Bacak Fabrikası, Lysistrata, Rumuz Goncagül,Burnunu Kaybeden Palyaço,Kadıncıklar, Ölüleri Gömün, Çöl Fırtınaları,Sessizlik,Romeo jülyet, Cyrano de Bergerac, Kızılırmak, Külhan Beyi Müzikali, Macbeth, oyunlarının hareket düzeni ve koreografileri.
Sanatsal ve İdari Görevler ve Projeler
Devlet Opera ve Balesi Bünyesinde 2000-2001 tarihlerinde gerçekleştirilen 'Dans Platform Türkiye' projelerinde sanatsal koordinatörlük, Modern Dans Topluluğu yardımcı sanat yönetmenliği, Modern Dans Topluluğu Sanat Kurulu üyeliği, Koreografisini Beyhan Murphy 'nin yaptığı 'Post', 'Seyahatname', 'Şehir - Orman', ve 'Barbaros' adlı eserlerde yardımcı sanat yönetmenliği . 2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti Projesi kapsamında Sanat Yönetmenliğini Şakir Gürzumar'ın yaptığı 'Sultan'i Seyirlik' gösterisinin Koreografisi. 'Bakırköy Belediye Tiyatrosu' bünyesinde Külhanbeyi Müzikali ve 'Pangar' Tiyatro Toplululuğunun sahnelediği 'Macbeth' eserlerinin hareket düzeni.
Ödüller
2014 'Ekin Yazın Dostları' İstanbul Devlet Tiyatroları 'Kızılırmak' oyunu en iyi koreografı. 2015 'Direklerası seyirci ödülleri' İstanbul Devlet Tiyatroları 'Çöl Fırtınaları' en iyi koreografi
Dans filmleri koreografileri;
'Zemin', 'Adam', 'Kuğu Gölü'