Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
HASAN ÖZVAR

1987 yılında Ankara'da doğdu.1995 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi Çocuk balesine girdi. Buradaki eğitimini tamamladıktan sonra 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Bale Ana Sanat dalını kazanmıştır. 10 yıllık ortaokul, lise ve lisans eğitim öğretim programının öngördüğü koşullarda 2008 tarihinde başarı ile tamamlamıştır.2008 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünde Bale Sanatçısı olarak göreve başladı 2013 yılında yapılmış olan kadro sınavını kazanıp Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünde görevini devam etmektedir. Günümüze kadar birçok Opera ve Bale eserlerinde görev almış bulunmaktadır.


' GİSELLE ' ANNA KARENİNA ' BALLETANGO ' ÇALIKUŞU ' HAREM ' DENGE ' UYUYAN GÜZEL ' ÜÇ SİLAHŞÖRLER ' FINDIKKIRAN ' ZORBA ' NOTRE DAME KAMBURU ' V. MURAD ' AMAZONLAR ' BACH ALLA TURCA ' TROY GAME ' THIS IS YOUR LİFE ' BATI YAKASI HİKAYESİ ' SEVGİNİN BEDELİ ' ÇARDAŞ PRENSESİ ' TANNHAUSER ' CEM SULTAN ' RUSALKA ' SİHİRLİ FLÜT ' BİRJAN VE SARA ' BAŞLANGIÇ