Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Göbekli Tepe
PETEK ÇETİNTEMEL

19 şubat 1993'te İzmir 'de doğdu. Bale hayatına dört yaşında İzmir Çağlar bale kursunda başladı.Ertesi yıl Ulis bale okuluna girerek bale eğimine 2002 yılına kadar burada devam etti. 2002 yılında Ankara'ya giderek eğitimine Görsel bale okulunda devam etti ve küçük yaşta birçok temsillerde rol almıştır. 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Klasik Bale Bölümü sınavlarım kazanarak bale hayatına profesyonel olarak devam etme kararı aldı. Buradaki eğitim sürecinde birçok yurt içi ve yurt dışı temsillerde rol aldı.


Bunlardan bazıları;

Uyuyan Güzel-Garland Waltz, Kuğu Gölü-Four Swans, Paquita pas de trois, Freski, Gişelle, Şımarık Kız pas de deux... 2013 yılından bu yana Ankara Devlet Opera ve Balesinde sözleşmeli dansçı olarak bale hayatını sürdürmekte. Dansettiği ve çalıştığı bale eserleri; Sevginin Bedeli, Amazonlar, Harem, Coppelia, Kont Dracula. Modem Dans Topluluğu İle 'Cinderella' eserinde dansetmiştir. Ayrıca dans tiyatrosu olan Aşık Veysel'in 'Dostlar Beni Hatırlasın' eserinde de dansetmiştir.


Opera ve Müzikal eserleri;

Seslerle Anadolu, Yarasa, Arşın Mal Alan, Fantastik, Bir Tenör Aranıyor, Carmen, Çocuk Dünyası. Petek Çetintemel halen Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı lisans son sınıf öğrencisi olarak eğitimini burada sürdürmektedir.