Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Göbekli Tepe
YALÇIN ÜNSAL

1985 yılında Adana'da doğdu. 2010 yılında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan mezun oldu. 2008 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde sözleşmeli koro sanatçısı olarak çalışmaya başladı. Halen Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde sözleşmeli koro sanatçısı görevini sürdürmektedir.

Koro'da görev aldığı eserler;
Macbeth, La Traviata, Tosca, Figaro'nun Düğünü, Herkül, Carmina Burana, Lale Çılgınlığı, Il Trovatore, Anadolu Sihri, Şehitler Oratoryosu, 9. Senfoni, Don Giovanni, Yarasa, Rigoletto, Eva, Aşk-ı Memnu, Sevil Berberi, Damdaki Kemancı, Ali Baba ve Kırk haramiler, Satılmış Nişanlı, Tangopera, Medea.

Solist olarak görev aldığı eserler;
Oz Büyücüsü, Haydi Çocuklar Operaya, Mutlu Prens, IV. Murat (4. İstanbullu), Rigoletto (Usciere), La Traviata (Commissionare), Macbeth (Servo).