Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
HASER TEK

1966 yılında İstanbul'da doğan sanatçı,1983 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Şan Bölümü'ne Prof.Yalçın Davran'ın öğrencisi olarak girdi.1989 yılında Pekiyi dereceyle mezun olmasının hemen ardından Ankara Devlet Opera ve Balesine Solist Sanatçı olarak girdi Birçok rolde başarıyla görev aldı.G.Verdi Rigoletto 'Duca',W.A.Mozart Don Giovanni 'Don Ottavio',W.A.Mozart Zaide 'Gomatz',G.Rossini Sevil Berberi 'Kont Almaviva',W.A.Mozart Cosi Fan Tutte 'Ferrando'W.A.Mozart Sihirli Flüt 'Tamino' G.Donizetti Don Pasquale 'Ernesto' C.Orff C.Burana Sahne Kantatı Solo Tenor Partisi,W.A.Mozart 'Requiem' Solo Tenor Partisi bunlara birkaç örnektir.


I.Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali'nin açılışını;Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile birlikte C.Orff'un Carmina Burana adlı Sahne Kantatını seslendirerek gerçekleştirdi.Ve bu eseri Türkiye'nin tüm Senfoni ve Opera orkestralarıyla seslendirdi. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, ,İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Senfoni Orkestrası ile çok çeşitli konserler verdi.


Çalıştığı şefler, Selman Ada, Rengim Gökmen,Gürer Aykal,Alexander Rahbari, Winfried Müler,Naci Özgüç,Antonio Pirolli,Erol Erdinç,Serdar Yalçın,Bujor Hoinic,Sunay Muratov, ,Alexander Samuel,İbrahim Yazıcı.


2000 -2006 yolları arasında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Müzik Bölümü Şan Sınıfında öğretim görevlisi olarak görev yapmış olan sanatçı;2006 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Çoksesli Korosu'nun şefliğine atandı.Üniversite Korosuyla periyodik olarak birçok başarılı konser gerçekleştirdi.Ve bu konserlere devam etmektedir.


Ankara Çoksesli Müzik Derneği'nin Çoksesli Korosunda çalıştırıcılık ve yardımcı şeflik görevinde bulundu.Sanatçı bunlara ek olarak; 2002 yılında kurulan Anthion Ensemble Barok Topluluğunun solistliğini sürdürmekte ;özellikle Barok Dönem eserlerini seslendirmektedir.