Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
CEM AKYÜZ

Ankara'da doğdu. 1981 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Şan- Opera bölümünü kazandı. 1987 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi´nde solist sanatçı olarak Gianni Schicchi operasıyla göreve başladı. 1993 / 94 senesinde İtalya'ya giderek şan ve repertuvar çalışmaları yaptı. Genel Müdür Danışmanlığı ve çeşitli dönemlerde Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde Müdür ve Sanat Yönetmeni yardımcılığı yapmıştır. Halen Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü’nde solist sanatçılığının yanı sıra Sanat Danışmanlığı görevini sürdürmektedir.


Gianni Schicchi, İncigül,Şen Dul, Mahagony, Tosca, Aida, Midasın Kulakları, Mançalı Adam, La Traviata, Çingene Baron, Nasreddin Hoca, Prens İgor, İl Travatore, Madama Butterfly, Turandot, Damdaki Kemancı, Andrea Chenier, La Notte di Nevrastenico, IV.Murat,Manon Lescanut, I Prutani; rol aldığı başlıca eserlerdir.