Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Göbekli Tepe
SERAP ARMAĞAN

1987 yılında Ankara'da doğdu.Orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 1998 de Kültür Bakanlığı Devlet Gençlik Halk Oyunları Topluluğunda halk oyunlarına başladı. 2008 yılına kadar da bu toplulukla aralıklarla yurt içi ve yurt dışında birçok turne ve temsillerde görev aldı. 2004 yılında AÜ Devlet Konservatuvarı Modern Dans Ana Sanat Dalını kazandı. Yine aynı dönem ODTÜ Çağdaş Dans Topluluğuyla çalışmalara katıldı ve sahneledikleri bir eserde yer aldı. Eğitim hayatı süresince birçok eğitmenle çalıştı ve Ankara Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen eserlerde performans gösterip yurt içinde ki temsiller de görevlendirildi. Ülkemizi temsilen Hayal Dans Topluluğu (Dream Dance Company) ile 2008 yılında Viyana Hoffburg Sarayında, koreografisini Volkan Ersoy'un hazırladığı 'Rondo Alla Turca' eserinde dans etti. 2009 yılında MEB. ÇAHEM de halk oyunları merkez usta öğreticiliği yaptı. 2010'da KKTC Kültür Bakanlığına bağlı gençlik dairesinin hazırladığı I .Genç-Sin Festivali kapsamındaki atölye çalışmalarına modern dans eğitmeni olarak katıldı. 2012' de İstanbul'da düzenlenen 3.UIusIararaş1 İstanbul Bale Yarışmasında katılımcılardan Etkin Yüzer'in modern dans sunumunu hazırladı. 2013 Ankara Goethe Enstitüsü tarafından Ankara'da prömiyeri yapılacak olan; koreografisini Wanda Golonka'nın (Berlin) yapacağı modern dans projesine katıldı. 2014 İzmir de gerçekleştirilen IKSEV ve ABD Büyükelçilğinin desteklediği Martha Graham Dance Company nin rejisörü Penny Diamantopoulou'nun çalıştırdığı 'Panorama Projesı'nde yer aldı. 2010 yılından İtibaren de Ankara Devlet Opera ve Balesinde sözleşmeli olarak çalışmaktadır.


Rol aldığı eserler:

Töre, Seslerle Anadolu, Zorba, Yusuf ile Züleyha, Çakıcall Mehmet Efe, V.Murat, Bir Tenor Aranıyor,Tannahouser, Alibaba ve Kırk Haramiler Sevginin Bedeli, Coppelia, Dracula '