Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
İBRAHİM HALİL TURGUT

1984 yılında Şanlıurfa doğumlu sanatçı ilk, orta ve lise eğitimini burada tamamlamıştır. 2009 yılında Niğde Üniveristesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. Orkestra Şefi İbrahim YAZICI’nın yönlendirmesi ile 2010-2011 yıllları arasında ilk şan derslerini Mezzosoprano Oylun ERDAYI’dan almıştır. Aynı yıl içerisinde Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde sanat hayatına başlamıştır. 2014 yılında İtalya’nın Perugia şehrinde “Concervatorio di Musica di Perugia’da” tam burslu yüksek lisans öğrencisi olarak kabul edilmiş, master eğitimi süresince Soprano Monica COLONNA ile çalışmalarını devam ettirmiş ve akabinde 2016 yılında mezun olmuştur. Sanatçı halen Ankara Devlet Opera ve Balesinde görevine devam etmektedir.


Seslendirdiği başlıca roller :

- Le nozze di Figaro (W.A. MOZART) “Don Basilio” (İtalya / Perugia) - Le vie Parisienne (Jacques OFFENBACH) “Le Brésilien” - Turandot (Giacomo PUCCINI) “Pong” - Tosca (Giacomo PUCCINI) “Spoletta” - Andrea Chenier (Umberto GIARDINO) “İncredibile”


GALERİ