Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
BAŞAK YEŞİLTEPE

BAŞAK BEZİRCİ

1983 yılında İzmir'de doğdu. 2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın sınavını kazanarak Doç. Gökmen Noyan ile trompet çalışmalarına başladı. Lisans eğitimine İZDOB trompet sanatçısı Ömür GÜRLÜK ile devam eden sanatçı, 2008 yılında pekiyi derece ile mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Prof. Monte MUMFORD, Erden BİLGEN, Rex Richardson, Markus MASKUNİİTTY ve Mark WHİTLOCK'ın masterclass ve oda müziği çalışmalarına katılıp birçok başarılı konserler verdi. 2004 yılında Bremen Gençlik Senfoni Orkestrası'na katıldı. 2008 yılında okulunun açmış olduğu solist seçmelerini kazanarak G.F. HANDEL'in Re Major Süit'ini piccolo trompet ile seslendirdi. 2003-2008 yılları arasında İzmir Devlet Opera ve Balesi, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ve Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası'nda misafir orkestra sanatçısı olarak çalıştı. 2008 yılında Samsun Devlet Opera ve Balesi'ni açtığı sınavı kazandı. Halen bu kurumdaki görevini sürdürmektedir.


GÖREV ALDIĞI ESERLER; KAMELYALI KADIN SARAYDAN KIZ KAÇIRMA ARŞIN MAL ALAN KONTEZ MARİTZA GİSELLE 1001 GECE MASALLARI ALİ BABA VE 40 HARAMİLER KORSAN LA BOHEME İSTANBULNAME ÇARDAŞ PRENSESİ DON KİŞOT MADAME BUTTERFLY ÜÇ SİLAHŞÖRLER BİRJAN VE SARA SİHİRLİ FLÜT BATI YAKASI HİKAYESİ UYUYAN GÜZEL IV.MURAT