Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
SÜLEYMAN TEKİN

1991 yılında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuarı Kompozisyon Ana Sanat Dalı Nota Yazım Bölümü´nden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında ve sonrasında TRT Müzik Dairesinde TSM., THM. ve Eurovision notaları yazdı. Dağarcık yayınlarında notist olarak çalıştı; pek çok nota metot ve müzik kitabının notalarını yazıp grafik tasarımlarını yaptı.


1992 yılında Mersin Devlet Opera ve Balesinin açtığı sınavı kazanarak M.D.O.B. nin kuruluşundan itibaren suflör olarak çalışmaya başladı. Boş Beşik Balesi´nin notalarını yazdı. 2004 yılından itibaren suflörlük görevinin yanında reji asistanlığı da yapmaya başladı.


2010 yılında Rejisör Yardımcısı sınavını kazandı halen bu görevini sürdürmektedir. Mersinde anaokullarından başlayarak pek çok ilk ve orta öğretim okulunda yaratıcı drama ve deneysel müzik çalışmaları yapmış çeşitli oyunlar sahnelemiştir; çocukların ve gençlerin müzik ve drama gelişimlerini desteklemek amacıyla bu çalışmalarına devam etmektedir.


GALERİ