Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ÜNSAL ÖZTEKİN

ÖZGEÇMİŞ

1970 yılında Balıkesir'de doğdu. 1995 yılında İzmir 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı 'Opera ve Konser Şarkıcılığı bölümü''den mezun oldu. Sevda AYDAN, Pekin KIRGIZ ve Şan Pedegogu Sabahat TEKEBAŞ'tan şan dersleri aldı. 1992 yılında İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünde Koro Sanatçısı olarak göreve başladı. 1996 yılından itibaren Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünde Koro Sanatçısı olarak görevini sürdürmektedir. Sanatçı birçok opera,operet ve solo konserlerde görev aldı.


Görev aldığı eserler; Saraydan Kız Kaçırma; Don Giovanni; Sevil Berberi; Aşk İksiri; Lucia Di Lammermoor; Macbeth; Luisa Miller; Rigoletto; Il Travatore; La Traviata; Carmen; I Pagliacci; Cavalleria Rusticana; La Boheme; Tosca; Madam Butterfly; Van Gogh; IV. Murat; Aşk-ı Memnu Oratoryo ; Yunus Emre; Mavi Nokta Sahne Kantatı ; Carmina Burana Çocuk Oyunu ; Bremen Mızıkacıları; Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler


Oratoryo ; Yunus Emre; Mavi Nokta


Sahne Kantatı ; Carmina Burana


Çocuk Oyunu ; Bremen Mızıkacıları; Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler


GALERİ