Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Göbekli Tepe
ZAFER İŞGÖREN

1999 yılında Dokuz Eylül Ünv. Eğitim Fakültesi, Müzik Bölümü'nden mezun oldu. 20 yaşında İzmir Devlet Opera ve Balesi'nde Tenor Koro Sanatçısı olarak opera sahnesine ayak bastı. 2000 yılı başında, o yıl yeni kurulan Antalya operasına geçiş yaptı.

O günden bu yana, koro repertuvarına 40 büyük opera eseri, kantat ve müzikal ekledi. Bazı büyük opera ve müzikal prodüksiyonlarında irili ufaklı solo roller üstlendi. Sahnelenen tüm çocuk oyunlarında aktif olarak rol aldı.

Antalya Bölgesi'nde, operanın daha çok merak edilir ve izlenir olabilmesi adına; 'Haydi Çocuklar Operaya' ve ' 1 Piyano 4 Solist' oyunlarının, yazım ve sahnelenmesinde büyük rol oynadı. Bu oyunlar,köyler,ilkokullar ve opera sahnesinde oynanarak 50.000'den fazla çocuğa ulaştı.

Operanın halk tarafından daha iyi anlaşılabilmesi adına, sahnelenen eserlerin Türkçe ve İngilizce çeviri ve teknik altyapılarını hazırladı.

Sahnelenen bazı konser ve oyunlarda projeksiyon tasarımları yaparak, gösterinin izleyici için görsel bir şenliğe dönüşmesini sağladı.

Halen Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde Koro Sanatçısı olarak görevine devam etmektedir.