Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
SİNEM ERTAN

1979 yılında Ankara'da doğdu. 1988-1989 yılları arasında Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin kurslarına katıldı. 1989 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü'ne girdi. 1999 yılında önlisansdan mezun oldu. 1999 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde göreve başladı.


Görev aldığı bale eserleri:

İlişkiler, Metropol, Şımarık Kız, Balanchine ve Arkadaşları, Üç Türk balesi, kamelyalı kadın, Dansın Üç Rengi, Carmina Burana, Fındıkkıran, Bir Yaz Gecesi, Kontrast, İspanyol Rüzgarı, Dostum Akdeniz, Giselle, Senfonilerle Dans, Carmen, Korsan, Harem, Bahçesaray Çeşmesi, Çeşmebaşı ve Yozdöngü, Tuval, Eva, La Bayadere, Anna Karenina, Güldestan, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Aspendos Yüzyılların Aşkı, Notre Dame’ın Kamburu, Don Kişot, Mevlana’nın Çağrısı, Çeşmebaşı, Judith, V. Murad, Umut,Salome,Othello, Kuğu Gölü, Fındıkkıran, Afife, 3 Silahşörler, Dört Mevsim


Görev aldığı opera eserleri:

Çardaş Prensesi, Şendul,Midas’ın Kulakları,Öylesine Bir Dinleti,Mutlu Prens,Saraydan Kız Kaçırma,Yarasa, Karacaoğlan, Zaide, Türküyem,West Side Story. Ayrıca sanatçı Satılmış Nişanlı ve Lale Çılgınlığı adlı opera eserlerinde Koreografi Asistanı olarak görev almıştır.