Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Göbekli Tepe
SEDAT ÖZEN

1968 yılında Manisa Demirci ilçesinde doğdu. Libya'da aldığı ilkokul ve İngilizce eğitimlerinden sonra İzmir Çınarlı Teknik Lise Elektrik Bölümünden mezun olduktan sonra, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü bitirdi.


1992 yılında Mersin Devlet Opera ve Balesinde Işık uzmanı olarak göreve başladı. 1999 yılında İzmir Devlet Opera ve Balesine atandı. 1999 yılından bu yana İzmir Devlet Opera ve Balesinde Işık Uzmanı olarak görev yaptı. 2013 yılı nisan ayında Işık Uzmanlığı sorumluluğuna getirildi. 1992-2016 yılları arasındaki Sanat sezonunda DOB program doğrultusunda tüm eserlerde görev yaptı.


İzmir Festivali, Aspendos Festivali, Bodrum Festivali, Ulusal ve Uluslar arası birçok fuar ve organizasyona katıldı. Yaz sezonları İzmir Festivali Etkinliklerinde Işık Tasarımlarını yaptı. Carmen Carmendir, Sihirli Dünya, Uyuyan Güzelin Perisi, Bahar Konseri, Çocuk Balesi Gösterileri Işık Tasarımı yaptığı eserlerden bazıları, 30 Eserin ışık Tasarım Yardımcılığı, 80 Eserin Işık Kumanda Kontrolü ve 150 ye yakın eserin de Işık Kurulum ve uygulama aşamalarında görev aldı. 2015 Ağustos itibari ile İzmir Devlet Opera ve Balesinde Vekaleten Sanat Teknik Müdürlüğü yapmaktadır.