Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
HALE AKÜNAL

Sanat eğitimine 1997 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Keman Ana Sanat Dalında burslu olarak kabul edilerek, çalışmalarına Prog. Farbortha DENISI ile başlamıştır.


2002 yılında Koro Şefi Elena Puskova Hristova ve devlet sanatçısı Suna Korad'ın yönlendirmesiyle Opera - Şan Ana Sanat Dalı'na kabul edilmiştir.


2003 yılında şan eğitimine H. Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı sınavlarını kazanarak Ankara Devlet Opera ve Balesi Solist Sanatçıları Nilgün AKKERMAN ve Cumhur BÖLER ile devam etmiştir.


Sanat eğitimi boyunca birçok keman ve şan resitali vermiş, koro konserlerinde görev almış ve masterclass çalışmalarında bulunmuştur.


2008 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü'nün yapımş olduğu dinletide misafir koro sanatçısı olarak kabul edilmiştir.


2009 yılında açılan sınavda Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü bünyesine koro sanatçısı olarak kabul edilmiştir ve halen sanat yaşamına Samsunda devam etmektedir.


GALERİ