Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ASLI ÇİFTÇİOĞLU

1980 yılında Ankara’da doğdu. 1988 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin “Çocuk Balesi”ne katıldı. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü’ne girdi. 1999 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde dans etmeye başladı.


Görev aldığı bale eserler:

İlişkiler, Metrepol, Dansın Büyüsü Gecesi, Şımarık Kız, Balanchine ve Arkadaşları Gecesi, 3 Türk Balesi Gecesi, Kamelyalı Kadın, Senfonilerle Dans Gecesi, Giselle, Dostum Akdeniz, İspanyol Rüzgarı Gecesi, Kontrast, Carmina Burana, Dansın Üç Rengi Gecesi, Fındıkkıran, Korsan, Bahçesaray Çeşmesi, Çeşmebaşı ve Yoz Döngü, Harem, Tuval Gecesi , Güldestan, Anna Karenina, La Bayeder, Don Kişot, Bir Yaz Gecesi Rüyası,V.Murad, Carmen,Mevlana’ın Çağrısı,Salome, Umut, Aspendos Yüzyılların Aşkı, Notre Dame’ın Kamburu, Kuğu Gölü, Fındıkkıran, Afife, 3 Silahşörler, Dört Mevsim


Görev aldığı opera eserleri:

Çağdaş Prensesi, La Traviata, Şendul, Midasın Kulakları, Öylesine Bir Dinleti, Saraydan Kız Kaçırma,West Side Story, Folkloroma, My Fair Lady, Peter ve Kurt, Ali Baba&40 Haremiler,Sevil Berberi, La Bayader, West Side Story, Anadolu Sihri,


Görev aldığı festivaller:

Aspendos Uluslar arası Opera ve Bale Festivali, Uluslar arası Bodrum Bale Festivali, Marmaris Festivali, Eskişehir Opera ve Bale Günleri ayrıca Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği yurt içi ve yurt dışı turnelerinde Bale Sanatçısı olarak görev almıştır.2014 yılında düzenlenen Mehmet Balkan ile Ustalık Sınıfı’na katıldı.