Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Göbekli Tepe
DURAN EMRE AKYURT

1978 yılında İstanbul'da doğdu. 1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü'nü kazandı. Öğr.Gör. Altan Akatay ile şan, Necdet Aydın ile sahne çalıştı. 2002'de konservatuvardan mezun olup aynı yıl Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde koro sanatçısı olarak göreve başladı. Bu süre içinde birçok eserde solist sanatçı olarak görev aldı.

Koro'da görev aldığı eserler;
Macbeth, Ali Baba ve Kırk Haramiler, La Traviata, Tosca, Figaro'nun Düğünü, Herkül, Carmina Burana, Requiem (Verdi), Requiem (Mozart), Mevlid, Lale Çılgınlığı, Il Torvatore, Cavalleria Rusticana, I Pagliacci, Şehitler Oratoryosu, 9. Senfoni, Carmen, Don Giovanni, Tosca, Aida, Saraydan Kız Kaçırma, Yarasa, Rigoletto, Aşk İksiri, Yunus Emre Oratoryosu, Rusalka, My Fair Lady, Eva, Karacaoğlan, Aşk-ı Memnu, Sevil Berberi, Iolanta, Medea, Tangopera, Midas'ın Kulakları, Atatürk Oratoryosu, Lucia di Lammermoor, La Boheme.

Solo görev aldığı eserler;
Rigoletto - G. Verdi (Kont Monterone)
West Side Story - L. Bernstein (Riff)
La Boheme - G.Puccini (Alcindoro)
Dostum Akdeniz (Bas)
Saraydan Kız Kaçırma - W.A.Mozart (Selim Paşa)
Mevlana'nın Çağrısı - Can Atilla (Konuşmacı)
Damdaki Kemancı - Jerry Bock (Komiser)
İstanbulname - Turgay Erdener (Resepsiyonist)
Bremen Mızıkacıları - F.J.Breuer (Polis)
Folklorama - Serdar Yalçın (Bas)
Peter ve Kurt - S.Prokofiev (Bas)
Türküyem (Bas)
Anadolu Sihri - Ali Aykaç (Konuşmacı, Köroğlu)
IV. Murat - Okan Demiriş (Sadrazam Kara Mustafa Paşa)