Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
VOLKAN ALPER SAYINER

1978 yılında İngiltere'de doğdu. 1990 yılında Dokuz Eylül üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü'ne girdi. 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na yatay geçiş yaparak bale eğitimine devam etti. 1999 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde Bale Sanatçısı olarak görevine başladı.


Görev aldığı bale eserleri:

İkili Bale,(ilişkiler, Metrepol Big City), Dansın Büyüsü,Şımarık Kız, Balanchine ve Arkadaşları, Üç Türk Balesi, Kamelyalı Kadın, Senfonilerle Dans, Giselle, Dostum Akdeniz, İspanyol Rüzgarı, Kontrast, Troy Game, Fındıkkıran, Carmen, Carmina Burana, Dansın Üç Rengi, Tuval, Çeşmebaşı ve Yozdöngü, Bahçesaray Çeşmesi, Harem, Korsan, Eva, La Bayader, Anna, Karannina, Güldestan, V. Murad, Don Kişot, İspanyol Rüzgarı Gecesi,Mevlana’nın Çağrısı, Aspendos Yüzyılların Aşkı, Umut, Bach Beethoven,Notre Damn’ın Kamburu, La Corsaire, Requiem, Judith, Othello, Kuğu Gölü, Fındıkkıran, Afife, 3 Silahşörler


Görev aldığı opera ve müzikaller:

Türküyem, Şendul, Midas’ın Kulakları, Damdaki Kemancı, Karacaoğlan, West Side Story, Anadolu Sihri, Aida, Çağdaş Prenses, Seni Seviyorum, La Traviata, Folkloroma, ,Öylesine Bir Dinleti, My Fair Lady,Sevil Berberi,Karacaoğlan,Tangopera.


Görev aldığı festivaller:

Aspendos Uluslar arası Opera ve Bale Festivali, Uluslar arası Bodrum Bale Festivali, Marmaris Festivali, Eskişehir Opera ve Bale Günleri ayrıca Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği yurt içi ve yurt dışı turnelerinde Bale Sanatçısı olarak görev almıştır.