Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Göbekli Tepe
İBRAHİM BOĞAÇ ÖZBAKIR

1975 yılında Ankara'da doğdu. 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü'ne girdi. 1994 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde 'Yedigüzeller', 'Don Kişot', 'Üç Silahşörler', 'Şımarı Kız', 'Fındıkkıran', 'Prens Igor', 'Kamelyalı Kadın', 'La Bayadere', é La Corsair', 'Anna Karanina', 'Carmina Burana', 'Giselle', 'Mevsimler', 'Uyuyan Güzel', 'Senfonilerle Dans' ve 'Dansın 3 Rengi' balelerinde dans etti. 1999 yılında Antalya Devlet Opera ve balesi´nde Bale sanatçısı olarak görevine başladı.


EARLY YEARS AND EDUCATION
Born in Ankara in 1975.
1985, Entered Hacettepe University Ankara State Conservatory Ballet Major.

PROFESSIONAL CAREER
ın 1994, he danced in 'Les Sept Beautes', 'Don Quixote', 'Three Musketeers', 'La Fille Mal Gardee', 'The Nutcracker', 'Prince Igor', 'La Dame aux Camélias', 'La Bayadere', 'Le Corsaire', 'Anna Karenina', 'Carmina Burana', 'Giselle', 'Seasons', 'Sleeping Beauty', 'Dance with Symphonies' and 'Three Colors of the Dance' at Ankara State Opera and Ballet. Started his duty at Antalya State Opera and Ballet in 1999 and has been working at the same organization, since.