Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
DERYA TOKGÖZ

1979 yılında Ankara'da doğdu. 1999 yılında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü'nden 1 yıl sınıf atlayarak mezun oldu. Aynı yıl Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde bale sanatçısı olarak göreve başladı. 2002 yılında Japonya'da 'Giselle', Mısır'da 'Yoz Döngü' balelerinde dans etti.Yurt içi ve yurt dışı turnelerinde Solist Dansçı olarak görev aldı.


Rol aldığı eserlerden bazıları;

İlişkiler, Rondo A La Turca, Serenade, Metropol, Memleketim, Lover's Dream, Şımarık Kız ve Kamelyalı Kadın, Paquita, Carmina Burana, Tangolar, Entre Dos Aguas, Dostum Akdeniz, 3 Türk Balesi, Balanchine ve Arkadaşları, Kontrast, Bolero ve Koncerto baleleri, Bahçesaray Çeşmesi, Güldestan, Eva, çeşmebaşı ve Yozdöngü, Harem, Korsan, V. Murad, İspanyol Rüzgarı, Bir Yaz Gecesi Rüyası, , Salome, Judith, Tangopera, Umut, Aspendos Yüzyılların Aşkı, La Bayadere, Don Kişot, ,Halen Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde Solist Dansçı olarak görevine devam etmektedir.