Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
FADİME KESKİN

1972 yılında Mersin'de doğdu.1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'ndan mezun oldu. 1992-2006 yılları arasında Mersin Devlet Opera ve Balesi'nde çalıştı. 2006 yılından itibaren Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde çalışmaktadır.


Görev aldığı bale eserleri:

Boş Beşik, Giselle, Üç Bale, Kuğu Gölü, Carmen, Cinderella, Don Kişot, Korsan, Romeo ve Jüliet, Binbir Gece Masalları, Dostum Akdeniz, Kraliçe Aba, Fındıkkıran, La Bayadere, Carmen, Anna Karanina, Şımarık Kız, Çeşmebaşı ve Yoz Döngü, Bahçesaray Çeşmesi, Eva, Kamelyalı Kadın, Notre Dame´in Kamburu, Aspendos Yüzyılların Aşkı, V. Murad, Mevlana’nın Çağrısı, Fındıkkıran.


Görev aldığı opera eserleri:

Çardaş Prensesi, Şendul, Ali Baba&40 Haramiler, Arşın Mal Alan, Saraydan Kız Kaçırma, Yarasa, West Side Story,İstanbulname, Ayrıca sanatçı Anadolu Sihri adlı müzikalde Repetitör Asistanı olarak görev almıştır.