Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
DENİZ KILINÇ TUNÇELİ

MEZUN OLUNAN OKUL VE EĞİTİMLER :

M.S.Ü. Devlet Konservatuarı


KARİYER VE İDOB'A GİRİŞ YILI

1995 ( İDOB Çocuk B )


2002 İDOB


ÖDÜLLER , DANS EDİLEN BAŞLICA ESERLER :

Giselle, Şımarık Kız,La Bayadere,Kuğu Gölü,Genç Werther ' in Acıları,Don Kişot, Hürrem Sultan,Otello, Paquita, Gelin, Circle Of Fifths,Concerto Barocco,Kurban,Bolero, Air,Kelebekleri Öldürmeyin,Metroda,İkinci Senfoni,Minyatür,Mi Favorita,Afife, Black And White


2012- Andante/ Donizetti Klasik Müzik Ödülleri: Yılın En İyi Kadın Dansçısı


2006 ' da Ludwingshafen ( Uğur Seyrek -'' Herhangibir yerde,herhangi bir zamanda'') dans etti


2006' da Londra/ Royal Opera House( Dame Ninette de Valois' i anma gecesi ) Uğur Seyrek - ''Kurban'' Adlı eserde dans etti.


2008 ' de 1.İstanbul Bale Festivali Gala Gecesi (Uğur Seyrek - '' Kurban '' )


2010 'da Japonya/ Takamasu/ Hikasa Ballet Gala gecesi ( Mehmet Balkan - '' Black and White '' )


18. Aspendos Opera ve Bale Festivali- Mehmet Balkan '' Kuğu Gölü''nde Dutch National Ballet Princibal dansçısı Jozef Varga ile dans etti.


2011- Dilek Evgin 'in KISMET adlı koreografisinde Ayasofya rolünde dans etti. yurtiçi ve yurtdışı pek çok festivalde dans etti.


ÇALIŞTIĞI KOREOGRAF VE REPETİTÖRLER :

Anatoli Mihalaki, Yannick Boquin,Bruce Samson, Giovanni di Palma, Patrick de Bana, Jose Martinez, Nanette Glushak, Aaron Watkin, Julian Moss, Ivan Kramer, Alexandre Monakhov, Alan Land, Robert Denvers, Irek Muhammedov, Christopher d'Amboise, Ivanka Lukateli, Uğur Seyrek, Mehmet Balkan, Dilek Evgin, Beyhan Murphy, Merih Çimenciler


GALERİ